Енергоефективність у громадських будівлях

24.05.2021 Комментариев нет

Енергоефективність у громадських будівлях

Про це повідомив Костянтин Гура, т.в.о. Голови Держенергоефективності, на дискусії, ініційованій проєктом «Low Carbon Ukraine» та аналітичним центром «Dixi Group» у рамках презентації книги «Досягнення енергетичних та кліматичних цілей України».

Бюджетний сектор в Україні – понад 70 тисяч будівель. Переважна більшість з них потребує термомодернізації. Тому важливо запроваджувати комплексну термомодернізацію будівель та розвивати нове енергоефективне будівництво.

Імплементуючи європейські норми, Україна розвиває сертифікацію енергоефективності будівель. Це передбачено Законом «Про енергетичну ефективність будівель», у розробці якого брало участь і Держенергоефективності.

На сьогодні енергоаудиторами видано понад 7800 енергетичних сертифікатів будівель, з них більше 1100 – для громадських будівель.

Держенергоефективності, у свою чергу, проводить незалежний моніторинг енергетичних сертифікатів.

«Окрім цього, ми підтримує розвиток енергоефективного будівництва. Спільно з Мінрегіоном розробляємо вимоги до будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії. Вони стосуються  споживання питомої енергії, первинної енергії та викидів двоокису вуглецю», – повідомив Костянтин Гура.

Що стосується фінансування енергоефективних проєктів у бюджетних установах, то одним з дієвих інструментів став енергосервіс. В Україні укладено понад 550 ЕСКО-проєктів на суму понад 1,25 млрд гривень. В середньому економія енергоресурсів у рамках таких проєктів становить 30%. Наразі за участю Агентства розроблено та вже зареєстровано у Парламенті законопроєкти, які передбачають відновлення енергосервісу та його розширення на об’єкти комунальної сфери.

Ще один інструмент залучення інвестицій в енергоефективні проєкти – це зелені облігації.

«Сьогодні важливо надати експертну та консультативну підтримку емітентам, у тому числі муніципалітетам у підготовці якісних техніко-економічних обґрунтувань для проєктів у сфері енергоефективності. Також ми готові розглянути можливість реалізації декількох пілотних проєктів з випуску зелених облігацій», – підсумував К.Гура.

Окрім цього, підтримку Україні у підвищення рівня енергоефективності у різних секторах надає Німеччина. Детально про це розповіла заступниця директора проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» Іма Хренова-Шимкіна.

Джерело: https://saee.gov.ua/uk/news/3806
Теги :