Біоенергетика відкриває широкі можливості для зменшення енергозалежності громад

02.03.2020 Комментариев нет

Біоенергетика відкриває широкі можливості для зменшення енергозалежності громад

Про особливості розвитку біоенергетики поінформував Юрій Шафаренко, директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності, на 11-му Українському енергетичному форумі, організованому Інститутом Адама Сміта.

«Біоенергетика – важливий напрям відновлюваної енергетики для заміщення традиційних енергоресурсів. Значну роль у розвитку цього сектору в Україні відіграє саме агросектор. За оцінками експертів, якщо використати близько третини відходів сільського господарства як енергетичний ресурс, то можна замістити в еквіваленті до 9 млрд мгазу у рік. Це 1/3 газових потреб країни», — повідомив Ю. Шафаренко.

«Щоб інвестору було вигідно вкладати кошти у виробництво тепла із біомаси, на законодавчому рівні впроваджено гарантований тариф. Він становить 90% від тарифу на тепло з газу. За 5 років встановлено понад 2300 МВт потужностей, що генерують тепло з біомаси», — нагадав Ю. Шафаренко.

Окрім цього, в країні поступово розвивається виробництво біогазу. Станом на кінець 2019 р. налічується 46 установок загальною потужністю 72 МВт. Для порівняння ще 5 років тому було лише 10 таких об’єктів.

Також важливим є виробництво біометану, за оцінками експертів, потенціал якого сягає понад 7 млрд м3, а це 25% річного споживання газу.

Таким чином, біоенергетика може зробити чималий внесок у зменшення залежності країни від імпорту традиційних енергоресурсів.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

http://saee.gov.ua/uk/news

Теги :