Энергоэффективность Шведські інвестори розглядають можливість встановлення потужностей з генерації енергії з відходів в Україні


Перспективи виробництва енергії з відходів в Україні за участю шведських технологій та інвестицій обговорювали у ході зустрічі Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, народний депутат України, в.о. Голови Комітету ВРУ з питань ПЕК (http://kompek.rada.gov.ua) Олександр Домбровський та голова правління шведської енергетичної компанії «CINDRIGO» (http://cindrigo.com) Юрген Андерсон.

Розповідаючи про компанію, Юрген Андерсон поділився понад 30-річним досвідом роботи в енергетиці. За його плечима – керівництво потужними енергокомпаніями та органами влади. Зокрема, Ю. Андерсон був Міністром енергетики Швеції,  президентом однієї з найбільших в Європі компаній-виробників електроенергії та тепла «Vattenfall» (https://corporate.vattenfall.com), а також головою правління шведської енергокомпанії «Sydkraft» (https://www.eon.se), яка тепер належить найбільшій у світі енергетичній групі «E.ON» (http://www.eon.com).

Як повідомив Ю. Андерсон, компанія «CINDRIGO» спеціалізується на проектах з генерації енергії з відходів та біомаси. Компанія також зацікавлена у роботі в Україні та заснувала тут своє представництво - "Ukraine Bioenergy Holding" (https://youcontrol.com.ua/en/catalog/company_details/40426456).

У ході перемовин Сергій Савчук запевнив шведських підприємців у значному потенціалі використання твердих побутових відходів для генерації енергії в Україні. Так, щороку в Україні вивозиться 10 млн тонн відходів, з яких можна виробляти 3,5 млн Гкал тепла та 1,2 млрд кВт*год електроенергії у рік. Це дозволить заміщувати 700 млн м3 газу щорічно.

Сьогодні в Україні з метою виробництва енергії використовується лише 1,4% всіх відходів. Зовсім інша ситуація у Швеції, де майже половина відходів переробляється для повторного використання, а інша половина стає джерелом енергії.

«Агентство працює над можливостями запровадження проектів з використання відходів для генерації енергії. Враховуючи прив’язаний до курсу євро та підвищений на 10% «зелений» тариф на електроенергію з біогазу, а також запроваджений стимулюючий тариф на тепло «не з газу», такі проекти будуть економічно вигідними»,  – зауважив С. Савчук.

У перемовинах також взяли участь віце-президент Литовської конфедерації промисловців (http://www.lpk.lt) Відмантас Янулєвічус та генеральний директор компанії «Ukraine Bioenergy Holding» Валентин Макогон.

За результатами зустрічі сторони домовилися продовжити співпрацю, ознайомитися із фінансовими моделями проектів з генерації енергії з відходів та опрацювати можливість їх реалізації в регіонах України.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю